Budowa budy dla psa

wyjątkowo komfortowa psia buda

Każdy posiadacz psa doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne dla zwierzaka jest posiadanie swojego miejsca w którym może się schronić i odpocząć. Dla psów mieszkających w domu tę role pełni legowisko, natomiast dla zwierzaków, które żyją w ogrodzie miejscem tym jest psia buda.

Nowe budy dla psa

Nie da się ukryć, że buda dla psa jest prawdopodobnie najdroższym elementem psiej wyprawki. Dobrze wykonane i odpowiednio ocieplone budy z łatwością potrafią kosztować nawet do 600 złotych. Można oczywiście wybrać tańszy model, którego cena kształtować się będzie w okolicach 100 zł, jednak jakość wykonania takiego modelu będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest zakup budy używanej, jednak wiążę się to z długimi poszukiwaniami i potencjalną potrzebą remontu. Jest jednak jeszcze inna możliwość.

Czas coś zbudować

Osobo posiadająca choćby minimalne umiejętności, kierując się kilkoma prostymi zasadami jest w stanie samodzielnie zbudować swojemu psu budę. Wystarczy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach:

  • odpowiednie wymiary budy – najprościej jest zmierzyć domowe legowisko naszego psiaka, dodając do otrzymanych wymiarów dodatkowe bezpieczne 20 centymetrów
  • ocieplenie – jeśli buda będzie jedynie miejscem letniego schronienia, podczas gdy my będziemy spędzali czas w ogrodzie, a na noc pies będzie zabierany do domu, można zrezygnować z ocieplania. Jeśli jednak będzie to jego stałe miejsce przebywania koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią izolację przed zimnem
  • umiejscowienie budy – nie można stawiać jej bezpośrednio na ziemi. Bardzo wskazane jest, aby pomiędzy podłogą, a gruntem była lekka przerwa. Pozwoli to na osiąganie lepszych temperatur oraz zapobiegnie negatywnemu wpływowi wilgoci.
  • materiały – najlepiej jest budować budę z wcześniej zaimpregnowanego drewna. Warto również unikać elementów metalowych jako pokrycie dachu. Będą one powodowały znaczne nagrzewanie jej w lecie