Dobieramy pastuch dla psa

najlepszy pastuch dla psa

O tym, jak dużym obowiązkiem jest posiadanie pies wie każdy, kto w swoim życiu opiekował się już czworonogiem. Z małego szczeniaka szybko wyrasta pełen ciekawości, dorosły pies, który zaspokaja ją…ucieczkami. Wtedy zbawiennym rozwiązaniem okazują się takie elementy, jak pastuch dla psa.

Pastuchy dla psów – czym są?

Zniszczone ogrodzenie to tylko jeden z nielicznych problemów, jakich przysporzyć może nam uciekający psiak. System pastucha dla psa bardzo prosty w obsłudze. Składa się z obroży elektrycznej, która podłączona jest do centrali zarządzającej i drutu ogrodzeniowego. Włączając zasilanie, drut zaczyna emitować pole magnetyczne, które wydaje ostrzeżenia dźwiękowe. Jeśli pies nie reaguje, są one zastępowane serią impulsów elektrycznych. Ma to odstraszyć zwierzę przed ucieczką.

Strefa pastuchów dla psa

Sami wyznaczamy teren naszego wybiegu. Sklepy posiadają różne oferty pod tym względem. Pastuch powinien być dobrany pod kątem wagi naszego psa. Z kolei minimalna długość rozwijanego drutu nie może być krótsza, niż 50 metrów. Istnieją także obroże wodoodporne, które nadają się psów lubujących się w podwórkowych kąpielach.

Obroża dwufunkcyjna i jej zastosowanie

Istnieje także pastuch dla psa – https://www.obroza-elektryczna.pl/pastuchy-elektryczne/, którego obroża składa się z dwóch funkcji. To opcja dla właścicieli tych czworonogów, które atakują innych ludzi, kopią doły, atakują inne zwierzęta bądź zjadają różne przedmioty podczas spacerów. W takich sytuacjach dwu-funkcyjna obroża staje się konieczna. Istnieją również takie obroże, w których sami ustalamy wysokość i częstotliwość bodźców, jakie odbierać będzie nasz pies będąc ostrzeganym przed ucieczką bądź atakiem na inne zwierzę. Obroża pomoże nam nauczyć naszego psa dyscypliny i ochroni go przed niebezpieczeństwami, jakie wiążą się z codziennymi ucieczkami poza jego miejsce zamieszkania.