Funkcjonalne maty dla psa

profesjonalna mata w paski

Mata dla psa to bardzo przydany element wyposażenia w przypadku posiadania czworonożnego przyjaciela. Dziś podkłady spełniają wiele istotnych funkcji, ułatwiając tym samy wspólne funkcjonowanie zwierzaka i właściciela. Zwykle posiadacze psów mają kilka różnych rodzajów mat i podkładów, ponieważ każdy z nich może mieć inne zastosowanie. Warto więc dobrze zapoznać się z tematem, by wybrać te najbardziej funkcjonalne.

Mata dla psa o różnych funkcjach

Mogą spełniać wiele funkcji, tak więc wśród nich znajdziemy np. maty transportowe, izolujące do budy, a także te do spania.

Transportowa mata dla psa

Maty transportowe dzielą się na bagażnikowe i samochodowe. Ich głównym zadaniem jest ochrona tapicerki lub wnętrza bagażnika przed wszelkimi rodzajami zanieczyszczeń (podrapaniem, sierścią). Maty i podkłady – https://www.obroza-elektryczna.pl/maty-dla-psow/ tego typu są solidnie wykonane, dzięki czemu są odporne na wilgoć. Są też łatwe w utrzymaniu, ponieważ większość z nich można bez problemu prać w pralce lub czyścić na sucho. Wybierając odpowiednią mate do samochodu, zwróćmy uwagę na to, by była lekka (najlepiej wykonana z nylonu lub innego bardzo wytrzymałego materiału).

Maty izolujące do budy

Są zdecydowanie grubsze i dobrze izolują od chłodnego podłoża. Doskonale sprawdzając się do zastosowania w budzie, ale też można je z powodzeniem stosować do izolacji od zimnej podłogi w domu. Tego rodzaju maty powinny być odporne na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne, w tym na wilgoć, wiatr czy mróz. Powinny być też pokryte odpowiednim materiałem zabezpieczającym przed zabrudzeniami i ułatwiającym ich późniejsze czyszczenie.

Mata dla psa do spania

Jej zadaniem jest wydzielenie odpowiedniej przestrzeni dla psa, w której zwierzak może spać, odpoczywać. Dobrze sprawdzają się do zabezpieczania mebli (np. do położenia na fotelu czy podłodze).