Gps dla psa – dobra obroża

trudna lokalizacja psa szczególnie w lesie

Jeszcze do niedawna kupno lokalizatora gps dla psa mogłoby zostać potraktowane jako niepotrzebna fanaberia. Na szczęście czasy się zmieniają, świadomość właścicieli psów staje cię coraz większa i robią oni wszystko, by zabezpieczyć zdrowie i życie swoich pupili.

Dlaczego warto kupić gps dla psa?

Pies nie zawsze chce podążać tam, gdzie prowadzi jego pan. Wystarczy, że coś bardzo zwróci jego uwagę, właściciel niechcący wypuści z ręki smycz i już ukochany czworonóg znika w najbliższych krzakach. Pół biedy, jeśli za chwilę zawróci – jednak nie zawsze tak się dzieje. Problem pojawia się, kiedy psiak oddala się na znaczną odległość.

Początkowo psie obroże w formie modułu gps były stosowane głównie przez myśliwych, którzy obawiali się, że pies zaabsorbowany pościgiem oddali się zbyt daleko, by samodzielnie powrócić. Obecnie na zakup tego typu urządzeń decyduje się coraz więcej zatroskanych właścicieli domowych psiaków.

Jak działa lokalizator gps dla psa?

Jest to bardzo ciekawe urządzenie, składające się z dwóch modułów. Pierwszy z nich, nadający sygnał, umieszczony jest specjalnej obroży zakładanej na szyję czworonoga. Drugi z kolei jest odbiornikiem, który odbiera sygnał z nawet ponad kilkunastu kilometrowej odległości. Oczywiście, zasięg urządzenia zależny jest od wybranego modelu.

Właściciel na bieżąco otrzymuje lokalizację swojego psa oraz kierunek, w którym należy kontynuować poszukiwania. Nowoczesne urządzenia przesyłają także informacje w postaci SMS. W smartfonie można zainstalować także aplikację, w której w dowolnej chwili sprawdzić można potrzebne dane.

Wiele osób wciąż uważa, że lokalizator gps dla psa nie jest urządzeniem niezbędnym. Warto jednak zwrócić uwagę na korzyści, jakie się wiążą z jego używaniem. Właściciel psiaka już nigdy nie będzie musiał martwić się tym, że podczas spaceru po parku jego pupil ruszył w szaloną pogoń za zbłąkanym kotem.