Jak działa obroża przeciw kleszczom?

Jeśli pies lub kot często przebywa na świeżym powietrzu, prędzej czy później złapie kleszcza. Po co biernie czekać aż do tego dojdzie? Lepiej zabezpieczyć go zawczasu.

Przed czym jeszcze chroni obroża przeciw kleszczom?

Produkt tego typu odstrasza często też inne insekty. Przede wszystkim pchły, ale też komary i meszki. One szczególnie późną wiosną, a także latem mogą natrętnie uprzykrzać życie zwierzęciu. Boleśnie kąsać lub wchodzić do nozdrzy czy uszu. Obroża na kleszcze stanowi przed nimi skuteczną barierę ochronną.

Specyfika produktu

To niezwykle wygodne rozwiązanie. Wystarczy wybrać model, dopasowany do gatunku oraz gabarytów zwierzęcia. Obrożę przeciw kleszczom należy umieścić na szyi psa lub kota. Działa od razu. Jej wewnętrzna strona posiada specjalne mikropory. To właśnie przez nie preparat odstraszający insekty przenika bezpośrednio na skórę czworonoga. Jego ilość wystarcza przeważnie na okres 6-8 miesięcy.

Obroża wodoodporna przeciw kleszczom jest jeszcze bardziej użyteczna. Zwierzę może w niej chodzić po deszczu, pływać czy brać kąpiele. Po założeniu nie wymaga ona już żadnej uwagi. Samoczynnie spełnia swoją rolę przez cały czas. Aż do momentu, w którym straci swoje właściwości i konieczna będzie jej zmiana.