Kuweta samoczyszcząca dla kotów – czyli gadżet, który każdy powinien posiadać

Najczęściej wybieranymi zwierzętami domowymi są psy i koty. Osoby zapracowane częściej decydują się właśnie na kota, gdyż ten lepiej znosi samotność i załatwia się do kuwety. Dzięki temu nie ma konieczności wyprowadzania go na regularne spacery. W sklepach zoologicznych znaleźć możemy zarówno klasyczne kuwety, jak i te samoczyszczące. Wybór należy do nas

Kuweta samoczyszcząca czy klasyczna – co wybrać?

Zaletą klasycznej kuwety jest jej niska cena. Możemy ją kupić za kilkadziesiąt złotych. Do tego potrzebujemy łopatkę do sprzątania odchodów, która kosztuje kilka złotych. Samoczyszcząca kuweta to dobre rozwiązanie, jeśli pracujemy i długo nie ma nas w domu. Dzięki temu nieczystości są usuwane z kuwety w krótkim czasie, co ogranicza rozprzestrzenianie się nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu. Jedynym minusem może być jej cena. Samoczyszczące kuwety z niższej półki cenowej kosztują około 200-300 złotych. Te najdroższe mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Kuweta samoczyszcząca dla kotów – jaką wybrać?

Najlepszym wyborem byłaby kuweta z wyższej półki cenowej. Jest to spory wydatek, jednak jest to również inwestycja na wiele lat. Kuwety z wyższej półki automatycznie włączają czyszczenie, kiedy kot skończy się załatwiać i opuści kuwetę. W tańszych modelach musimy samodzielnie włączać czyszczenie za pomocą przycisku, pilota bądź aplikacji na telefon. Wszystkie kuwety samoczyszczące działają na podobnej zasadzie. Posiadają grabie, które zgarniają brudny żwirek wraz z odchodami do woreczka. Musimy jedynie co kilka dni wymienić woreczek na nowy.