Torba dla psa, kosz na rower, kontener czy też może klatka do transportu?

podróż z psem może być miła

Jeśli chcemy podróżować ze swoim psem, to z pewnością konieczny będzie zakup odpowiedniego transportera. To na jaki model się zdecydujemy, zależeć będzie w dużym stopniu od tego, jak duży jest nasz pupil. Dużego psa nie będziemy przecież wkładać do torby czy koszyka na rower, a małego przewozić w wielkogabarytowej klatce. Na zakup jakiego transportera dla psa się zdecydować?

Torba dla psa, kosz na rower, kontener czy też może klatka do transportu?

W przypadku przewożenia dużego psa w samochodzie najlepiej sprawdzają się klatki, jednakże jeśli mamy małego czy średniego czworonoga, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup transportera. Z całą pewnością nie powinno się zostawiać psa na tylnym siedzeniu, gdyż wówczas trzeba liczyć się z jego ciągłym skakaniem, co już stanowi duże zagrożenie dla wszystkich podróżujących. Jeśli chcemy jeździć ze swoim psem w samochodzie, autobusie czy też w pociągu, to w przypadku psów ras małych i średnich godle plecenia są transportery. Pies będzie się komfortowo czuć, a właścicielowi będzie łatwo go przenosić. Dodatkowo pupil będzie dobrze chroniony podczas podróży. Do przewożenia dużych psów samochodem, warto wyposażyć się w klatkę, do której można włożyć zarówno legowisko, jak i miskę.

Zaletą kontenerów jest to, że są łatwe w czyszczeniu i do przenoszenia oraz niedrogie, ale przeznaczone wyłącznie dla małych psów. Na korzyść koszy na rower dla psów przemawiają kompaktowe wymiary i estetyczny wygląd. Są one jednak stosunkowo trudne w czyszczeniu z sierści i dosyć ciasne. Podróżna torba na psa od Obroża Elektryczna jest z kolei wygoda, lekka, łatwa w czyszczeniu i dostępna w wielu rozmiarach. Niestety jest ona mniej odporna na uszkodzenia więcej kosztuje. Torby dostępne są w wersji na ramię, w formie plecaka czy też na ramię. Niektóre z nich wyposażone są w specjalne zaczepy na rower czy też do samochodu.