Jak wybrać klatkę dla gryzoni?

świnka morska w klatce dla gryzoni

Klatka dla świnki morskiej musi być wystarczająco duża, aby zapewnić jej wystarczającą ilość miejsca do zabawy, spania i karmienia. Minimalne dopuszczalne wymiary to 60 cm na 40 cm. Jeśli masz dwie świnie, podwoić te wymiary. Wysokość klatki powinna wynosić co najmniej 25 cm. Mniejsza klatka dla gryzoni może powodować stres i nadwagę z powodu braku aktywnego ruchu. Klatka wykonana z drewna nie jest odpowiednia.

Klatka dla świnki morskiej

Świnki morskie lubią gryźć drewno i mogą łatwo stworzyć sobie drogę ucieczki. Szklane akwaria nie zapewniają wystarczającej wentylacji. Najlepsze są klatki wykonane z plastiku, drutu metalowego lub kombinacji tych materiałów. Klatki z tworzywa sztucznego zapobiegają wydostawaniu się trocin i siana na zewnątrz klatki oraz chronią przed przeciągami i zimnem. Połączenie plastikowej tacki i metalowej kraty zapewni lepszy dostęp świeżego powietrza i jest bardziej odpowiednie dla cieplejszych obszarów.

Klatka dla gryzoni

Klatka dla szczurów i myszy

Klatki dla szczurów i myszy powinny mieć wymiary 30 na 50 cm w przypadku szczurów i połowę tej wielkości w przypadku myszy. Najlepsze są klatki z kombinacją plastikowej tacki i metalowej kraty. Ten typ klatki jest łatwiejszy do czyszczenia, a pręty dają zwierzęciu możliwość ćwiczenia umiejętności wspinania się. Pręty powinny być ułożone poziomo z odstępem 0,5 do 1 cm. Szklane akwaria nie są dobrze wentylowane i zalecamy je tylko do trzymania szczurów i myszy w chłodniejszych pomieszczeniach. Klatki dla gryzoni plastikowe są również odpowiednie dla myszy. Zazwyczaj są one sprzedawane w komplecie ze wszystkimi potrzebnymi elementami.