Jaka obroża dla małego psa sprawdzi się najlepiej

obroża antyszczekowa petsafe3

Obroża to rodzaj taśmy zapinanej na szyi psa, do której można podpiąć smycz. Wielu właścicieli czworonogów umieszcza na niej metalowy identyfikator zwierzęcia, a także numer swojego telefonu. Tego rodzaju informacje znacząco ułatwiają odnalezienie psa, gdy ten zaginie. Rozmiar i rodzaj obroży powinien być dostosowany do wieku i wielkości czworonoga.

obroża antyszczekowa2Odpowiedni dobór materiałów

Producenci akcesoriów dla psów mają w swej ofercie obroże wykonane z różnych materiałów, przeznaczone dla zarówno dla małych, jak i dużych zwierząt. W przypadku przedstawicieli ras osiągających duże rozmiary najlepiej sprawdzają się produkty skórzane, które są solidne, estetyczne i wytrzymałe. Ich wadą jest stosunkowo duży ciężar. Z tego względu obroża dla małego psa powinna być wykonana z nowoczesnych tworzyw sztucznych, które są lekkie i bardzo wygodne. W sprzedaży dostępnych jest wiele poliestrowych modeli w różnych kolorach i wzorach.

Szerokość i rodzaj zapięcia

Decydując się na wybór obroży dla małego psa, należy zwrócić uwagę również na jej szerokość. W przypadku niedużych zwierząt zaleca się wybieranie produktów, których szerokość wynosi nie więcej niż 1-2 cm. Istotne znaczenie ma także możliwość regulacji obwodu. Przy wyborze obroży warto też przyjrzeć się zapięciu. Jeśli zacisk sprawia problemy podczas próby w sklepie, lepiej wybrać inny, który będzie działał płynniej. W sklepie Obroża Elektryczna kupisz obrożę dla małego psa która będzie odpowiadała twojemu psu.