Rodzaje karmy dla psów

Istotną rolę w żywieniu pupili odgrywa karma dla psów. Odpowiednio dopasowana do wieku, rasy, aktywności wpływa pozytywnie na jego rozwój, prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Można wyróżnić jej dwa rodzaje: suchą i mokrą.

Karma sucha

Ma postać chrupek. Wybierana przez większość osób. W razie wątpliwości ile jej podać można znaleźć odpowiednie informacje na opakowaniu. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju pożywienia jest to, że ma bardzo długi okres przydatności do spożycia, nawet po otwarciu tak szybko się nie zepsuje. Nie potrzeba także do jej produkcji wykorzystywać dodatkowych środków konserwacji takich jak pasteryzacja czy konserwanty, ponieważ suszenie doskonale ją zabezpiecza. Oczywiście musi być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu. Jeśli będzie dużo wilgoci, to spleśnieje. Takie pożywienie to także bardziej ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu do karmy mokrej. Zawiera wartościowe składniki odżywcze w skondensowanej formie.

Należy pamiętać, że wybierając taką karmę dla psów, trzeba zwiększyć ilość wody dla pupila.

Karma mokra.

To wszelkiego rodzaju saszetki bądź puszki. Wiele psów je uwielbia, są bardzo smaczne. Polecane zwłaszcza starszym pupilom, których zęby i szczęki nie są już tak sprawne, jak dawniej. Dzięki temu pies nie odczuwa niechęci do jedzenia, nie ma z tym problemu. Zaletą jest również długi termin przydatności do spożycia przed otwarciem. Bez obawy możemy kupić trochę więcej. Wiele z tych produktów podzielonych jest na porcje, dzięki czemu wiemy ile podać. W razie wątpliwości warto przeczytać informację na opakowaniu. Niestety taka żywność dla psów ma krótki termin ważności po otwarciu, szybko się psuje. Dodatkowo koszt może być znacznie większy w porównaniu do suchej karmy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podawać pupilowi zarówno suchą, jak i mokrą karmę. Należy jednak pamiętać, by kierować się preferencjami psa. Niezależnie od tego, na jaki produkt padnie wybór, musi on być dobrej jakości, bez zbędnych wypełniaczy, dbający o organizm czworonoga, jego rozwój.

Karma dla psów dostępna pod adresem: https://www.sferis.pl/karma-dla-psow-3740