Jakie ubranko, jeśli jest taka potrzeba, kupić swojemu psiakowi?

ubranka dla psów

Zima, która już nadeszła zwiastuje ciężki czas dla ludzi, zwłaszcza kierowców, ale też dla zwierząt, czyli na przykład piesków. Jeśli takiego czworonożnego przyjaciela mamy w swoim domu to oprócz zdecydowanych korzyści, jakie wynikają z posiadania psiaka, ciąży na nas obowiązek troszczenia się o niego. Wiadomą sprawą jest odpowiedniej jakości pożywienie, ciepły i w spokojnym miejscu ulokowany kąt do spania i też teraz o tej porze roku zapewnienie psu, któremu jest to naturalnie potrzebne odpowiedniego odzienia.

Które pieski takowego potrzebują?

Może się wydawać, że powyższe czworonogi nie potrzebują żadnego dodatkowego zabezpieczenia przed chłodem oraz mrozem, ponieważ są wyposażone w sierść, ale jest to mylące. Niektóre rasy wymagają tego, aby dla nich zaopatrzyć się w ubranka dla psów (zobacz tutaj). Są to między innymi:

  • buldog francuski,
  • boston,
  • terier,
  • mops.

Ponadto każdy psiaczek niewielki, starszy, schorowany, posiadający mało futra potrzebuje dodatkowego odzienia i podczas wyjścia na spacer, by było mu ciepło, należy założyć na jego ciało wspomniane już ubranko dla psów.

Jakie są rodzaje powyższego wierzchniego okrycia?

Zasadniczo spośród ubranek dla psa wyróżnia się następujące  rodzaje. Są to:

  • kurtki,
  • płaszcze,
  • sweterki.

Doskonale zabezpieczą one naszego czworonożnego kumpla przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dobierzmy strój podczas wyjścia odpowiednio do pogody, w przypadku na przykład, gdy jest wilgotno, nie zakładajmy mu sweterka, gdyż szybko zamoknie, a to zaburzy jego funkcję. Ubranko dla psa można uszyć samemu, jeśli mamy odpowiednie umiejętności, czy też bez problemu zakupimy je w sklepie stacjonarnym albo internetowym.