Drapaki dla kotów – dlaczego warto?

drapaki dla kotów

Każdy kot zarówno dziki, jak i domowy odczuwa naturalną potrzebę drapania. Jest to jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na zakup drapaka dla swojego pupila. Wyjaśniamy, dlaczego koty potrzebują tego rodzaju sprzętu. 

Koty – dlaczego drapią

Drapanie to naturalna czynność dla każdego kota, jest dla niego tak samo oczywista jak spanie, jedzenie lub polowanie. Z tego powodu te urocze zwierzaki potrafią zniszczyć meble lub akcesoria znajdujące się w domu. Na szczęście istnieją drapaki dla kotów, które pozwalają uniknąć tego typu problemów (zobacz na https://www.e-sas.pl/drapaki). Istnieje kilka powodów, dla których ten gatunek ssaka będzie korzystał z takiego sprzętu, a najważniejsze z nich to:

  • potrzeba ostrzenia pazurów,
  • chęć znaczenie terytorium – koty czują się bezpieczniej w pomieszczeniach, w których znajdują się ich zapachowe ślady,
  • możliwość rozładowania napięcia – zestresowany kot preferuje relaks w formie drapania.

Drapaki dla kotów – jak wybrać?

Szeroki wybór omawianego sprzętu pozwala na jego łatwe dopasowanie do potrzeb kota i gustów jego właściciela. Drapaki dla kotów mogą występować w minimalistycznych formach lub być połączone z tunelami i ciekawymi dodatkami. Tego rodzaju sprzęt może przyjmować formę pionowych słupków. W takim wypadku warto postawić na wysokie modele, dzięki którym kot będzie mógł stanąć na dwóch łapach. Inne rozwiązanie to drapaki w postaci poziomych mat, które można umiejscowić na podłodze.