Jakie klatki dla ptaków wybrać?

Jakie klatki dla ptaków wybrać

Hodowla ptaków wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale również obowiązkami. Pierwszym z nich jest zakup odpowiedniej klatki, która zapewni mu poczucie bezpieczeństwa, przytulny kąt do odpoczynku i własny azyl. Klatka jest niezbędnym wyposażeniem każdego hodowcy ptaków niezależnie od tego, czy ptak przebywa na zewnątrz czy nie.

Dlaczego wybór klatki dla ptaków jest ważny? 

Wszystkie klatki do domowej hodowli ptaków, powinny gwarantować skrzydlatym pupilom jak najwięcej miejsca. Gdy papugi i kanarki poczują się w klatce bezpiecznie, zaczynają śpiewać i podskakiwać. Dzięki temu łatwiej je także oswoić i uczyć wykonywania prostych poleceń. Klatka jest zatem podstawą, aby zwierzę zyskało poczucie bezpieczeństwa i mogło normalnie funkcjonować.

klatki dla ptaków

Jak wybrać klatkę dla ptaków?  

Klatki dla ptaków wybierane są zwykle na cały okres życia pupilów, dlatego należy zwrócić uwagę na ich jakość i wykonanie. Oto podstawowe zasady wyboru klatki dla ptaków:

  • im większa klatka, tym większa swoboda ptaków — zyskują tym samym przestrzeń do latania,
  • wybrane gatunki ptaków (np. nimf) preferują wysoką klatkę, ponieważ lubią one wysoko położone żerdzie, 
  • dla papug sprawdzają się klatki jak najdłuższe, ponieważ latają one w poziomie, a długość klatki określa ich możliwą długość lotu,
  • klatkę należy regularnie czyścić, dlatego dla własnej wygodny warto wybrać taki model, który ułatwia swobodny dostęp do jej wnętrza.