Obroża dla psa

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru obroży dla psa? O czym nie należy zapominać? Z jakich materiałów najczęściej wykonuje się obroże dla psów?

Obroże dla psów

Pies w miejscu publicznym powinien być prowadzony na smyczy. Proces przyzwyczajania pupila do obroży powinien odbyć się jak najwcześniej – najlepiej, gdy szczeniak zagości w naszym domu pierwszy raz. Można ją zakładać przed zabawą lub przed jedzeniem (wtedy pies może skojarzyć obrożę z czymś pozytywnym).
Dorosłego pupila także powinniśmy przekonywać do obroży – zachęcajmy np. smakołykami.

obroże dla psów

Rodzaje obroży dla psa

Jeśli pupil jest drażliwy po założeniu obroży, często się zatrzymuje i drapie, powinniśmy pomyśleć, czy odpowiednio są dobraliśmy.
Parciana obroża może np. nasiąkać wodą, a drobnoustroje podrażniają skórę czworonoga. Wykonana z barwionej skóry natomiast także przyciąga bakterie, a nawet może farbować sierść psa. Wymaga więc systematycznego czyszczenia.
Kolejnymi modelami są metalowe obroże dla psów, które nie odcisną się na sierści. Warto jednak zauważyć, czy pupil nie ma uczulenia na nikiel.
Czasami spotykane są obroże wykonane z plastikowych elementów, są one łatwe w czyszczeniu i nie barwią sierści, dając wygodę czworonogowi, a także lekkość.

Obroża powinna psu kojarzyć się z czymś miłym. Nie każdy pies reaguje na nią pozytywnie, ale ważne jest, aby zapewnić mu komfort podczas użytkowania i dobrą jakość tego produktu. Dużo więcej produktów znajdziemy na https://www.obroza-elektryczna.pl/elektroniczne-obroze/.